ZATEPLENÍ:

DOTACE NA ZATEPLENÍ:

PARTNEŘI:

Kdo může žádat o dotace?

Chtěli byste požádat o dotaci na zateplení, ale nevíte, zda můžete? Následující řádky by vám to měly ve stručnosti objasnit. Program Zelená úsporám je určen pro vlastníky a stavebníky rodinnýchbytových domů. Z toho vyplývá, že žádat mohou:

Zažádat o podporu smí jen osoba, jež je plátcem daní z nemovitosti dle zákona 338/1992 Sb. Dále musí bytový nebo rodinný dům obývat minimálně po dobu následujících 15 let, nebo ho po stejnou dobu poskytovat k bydlení.

Je důležité zdůraznit fakt, že dotaci dostane jen ten, který o ni zažádá a současně splní všechny podmínky nutné k získání dotace.

Pozor – nyní i zateplení panelových domů!

V rámci finálních změn v programu Zelená úsporám, došlo k rozhodnutí, že dotace bude možné čerpat i pro zateplování panelových domů. To jistě majitele paneláků potěší.

Dochází totiž k propojení již dříve existujícího dotačního programu Panel (pod správou Ministerstva pro místní rozvoj) a programu Zelená úsporám. Dotace z obou programů se kombinují.

Program je na panelové domy rozšířen od září 2009. Dotace lze však získat pouze na oblast komplexního zateplení panelových domů.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!